Kultúraonline logo
facebook twitter RSS

Uralom a mobilom címmel jelent meg Horváth Ria interaktív könyve!

2023.07.12 Kovács Gergely

Uralom a mobilom címmel jelent meg Horváth Ria interaktív könyve!

Gépidő helyett ÉNidő. Egy nagyon izgalamas interaktív könyv a mobilfüggőség leküzdésére.

Ahhoz, hogy okostelefon nélkül éljünk, és valóban mi uraljuk a készüléket, néhány fontos lépést érdemes követni. Azonban ez így leírva nem tűnik egyszerűnek. Horváth Ria viszont interaktív módon (tesztekkel, feladatokkal) motiválja olvasóját, hogy szerezzen magának némi „én-időt" ebben a felgyorsult és technológia által uralt világban. A 76 oldalas könyvből megismerhetjük valós önmagunkat, személyiségünket, segítséget kapunk, hogy tartalmas kapcsolatot alakítsunk ki környezetünkkel, és ami talán a legfontosabb, a kiadvány megmutatja, hogy miért és hogyan mérsékelhetjük az online eltöltött időt, hiszen az offline világban valóban izgalmas lehet az életünk, ha nemcsak vágyunk rá, de teszünk is érte.

Ezt a törekvést a könyv lapjain még tovább színesítik Balázs Andrea „online hatású" grafikái.

Hogyan csökkenthető az online jelenlét?

Ez a folyamat bizonyos kihívásokkal járhat, de ha követjük a könyvben leírt lépéseket, megtapasztalhatjuk a telefonfüggőség csökkenését, és egyensúlyba kerülhet az életünk. A könyv arra is rávilágít, hogyan találjuk meg az „arany középutat".

Határozzuk meg, hogy mikor és milyen mértékben szeretnénk csökkenteni a telefonhasználatot. Dolgozzunk ki egy olyan jól használható tervet, amelyben meghatározzuk az elérni kívánt célokat és a hozzá tartozó lépéseket, és tartsuk is magunkat ahhoz.

Keressük meg azokat a tevékenységeket vagy hobbit, amelyek feltöltenek, ezért örömmel kitöltjük majd velük a telefonhasználat helyét. Olvassunk könyvet, sétáljunk a természetben, foglalkozzunk kreatív tevékenységekkel, vagy találkozzunk gyakran barátokkal, ismerősökkel. Ezáltal a figyelmünk a valóságban történő eseményekre összpontosul, és kevésbé függünk majd a mobiltelefontól.

Csökkentsük a bejövő értesítések számát és gyakoriságát. Állítsuk be a készüléket úgy, hogy csak a legfontosabb üzenetek vagy hívások jelenjenek meg a kijelzőn. Így megakadályozható, hogy a telefon folyamatosan elvonja figyelmünket a valós élettől.

Kijelölhetünk olyan területeket otthon vagy a munkahelyen, ahol tilos a mobiltelefon használata, például az étkezőasztalnál vagy az ágyban. Ez segít abban, hogy tudatosan korlátozzuk a telefon használatát, és megteremtsük azokat a helyeket, ahol a mobil nem zavarhatja mindennapjainkat.

A Facebook és egyéb közösségi hálóink esetében is végezzünk önreflexiót, vagyis gondoljuk át, hogy mennyi időt töltünk a készülék társaságában, sokszor a közvetlen környezetünk rovására. Annak ellenére, hogy manapság az okostelefon az életünk része, fontos, hogy ne kapcsolódjunk össze vele, ne nőjön a tenyerünkhöz.

Általánosságban számtalan hasznos tanácsot kaptunk a szakemberektől, a médiából már ez ügyben, a vészharangok is konganak ... De hogyan lehet ezt megvalósítani, személyessé tenni?

Az Uralom a mobilom igazi coaching-könyv is, hiszen kérdései révén mindenkinek egyénileg segít a saját online tevékenységei lecsökkentésében, és helyette más, személyre szabott, offline elfoglaltság megtalálásában.




Ez is érdekelhet

 

CSATLAKOZZ HOZZÁNK


Neked ajánljuk
LEGÚJABB VIDEÓK
Játék
HÍRLEVÉL FELIRATKOZÁS

Ha feliratkozol hetente elküldjük neked a legfrissebb cikkeket.

Neved*:
E-mail címed*:
 

EZT OLVASTAD

Médiaajánlat   Impresszum - kontakt   Adatvédelem   © Minden jog fenntartva - KultúraOnline.hu 2011-2024