Kultúraonline logo
facebook twitter RSS

Októberben még látogatható a Margitszigeti Víztorony! Nyitvatartás itt!

2025.09.28 Kovács Gergely

Októberben még látogatható a Margitszigeti Víztorony! Nyitvatartás itt!

A Margitszigeten igazán különleges élmény a városra nézni a Margitszigeti Víztoronyból. Ez így ősszel különösen érdekes. Érdemes elmenni egyszer.

​​​​A szecesszió virágkorában számos kiváló építészeti alkotás született, amelyek Ray Rezső Vilmos építész, tervező nevéhez fűződnek, többek között a Margitszigeti Víztorony is.A magyar vasbeton építészet korszakalkotó építménye jellegzetes pontja a margitszigeti képnek. A sziget növekvő és zavartalan vízellátását egy víztorony létesítése oldotta meg. A jelentős építészeti és mérnöki feladat megoldására Dr. Zielinski Szilárd műegyetemi tanár kapott megbízást.
Zielinski a vasbeton alkalmazásában európai szinten is az elsők között tartható számon, itthon pedig ő honosította meg az addig ismeretlen anyagot. Ray Rezső Vilmos és Zielinszki együttműködése komoly technológiai reformot jelentett és kimagasló jelentőséggel bír a modern magyar építészet történetében.

A torony 1911-ben készült el. A tervező sikeresen megvalósította a kettős funkciót, így víztoronyként és kilátótoronyként is működhetett az építmény.
1977-ben városképi jelentőségű műemlékké nyilvánították.
2011-től a Szabad Tér Színház üzemelteti.
2012-től kilátóként, Visual Art kiállító térként és a Budapesti Nyári Fesztivál programhelyszíneként üzemel.
A Margitszigeti Nagyszínpad és a Víztorony rekonstrukciója Magyarország Kormánya és Budapest Főváros Önkormányzatának együttműködő támogatásával két ütemben, 2013-ban és 2014-ben valósul meg.

A víztorony magassága: 57 m
A vízmedence átmérője: 13 m
Tartalma: 600 m3
A főoszlopok szabad magassága: 13,2 méter
Terhelése egyenként: 220 tonna
A belső betonlépcső magassága: 24 méter
A vaslépcső magassága: 20 méter
Lépcsők száma: 153

Fotók: szabadter.hu
A Víztorony október végéig még látogatható!

Nyitvatartás:

az őszi időszakban az alábbi napokon (szombat, vasárnap és ünnepnap):
2025. szeptember 20-21., 27-28.;
2025. október 4-5., 11-12., 18-19., 23-24-25-26.;
10:00 – 18:00
2025. október 27-től zárva!

Belépőjegy:
6 éves korig INGYENES!
6 – 18 éves korig 300.- Ft / fő
18 éves kortól 500.- Ft / fő

További érdekes programok:

• Celine Dion dalaival koncertshow érkezik 2026-ban Budapestre - Jegyek a Celine ...
• Pán Péter világával vár a Garden of Lights Fénykert 2025-ben Budapesten - ...
• Kész a Margitszigeti Zenélő Szökőkút 2025-ös műsora! Dallista itt!
• Mókusetetés a Margitszigeten!
• Ez a 15 legjobban várt produkció 2025 őszén!




Ez is érdekelhet

 

CSATLAKOZZ HOZZÁNK


Neked ajánljuk
GASZTRO
Játék
HÍRLEVÉL FELIRATKOZÁS

Ha feliratkozol hetente elküldjük neked a legfrissebb cikkeket.

Neved*:
E-mail címed*:
 

EZT OLVASTAD

Médiaajánlat   Impresszum - kontakt   Adatvédelem   © Minden jog fenntartva - KultúraOnline.hu 2011-2026